Kdo jsme?
Jsme nejstarší automobilka na světě.
Jako Mercedes-Benz Trucks jsme importér nákladních vozidel Mercedes-Benz a FUSO do ČR a staráme se o celou prodejní a servisní síť. V našem portfóliu naleznete tahače, podvozky, sklápěče, stavební speciály a další užitečná vozidla a produkt CharterWay, všechny tyto produkty pomáhají našim klientům v jejich podnikání.
CharterWay =krátkodobý ale i dlouhodobý pronájem vozidel.
V našem kolektivu je srdečně vítán každý, kdo chce brigádu v administrativě a chce být mezi lidmi.
Trucks you can trust !

Odborný referent - oddělení homologace nákladních vozidel

Náplň práce :

• příprava homologační dokumentace vozidel (prioritně nákladních vozidel a autobusů) pro schválení úřady státní správy ČR, komunikace s Ministerstvem dopravy a dalšími institucemi
• komunikace se zákazníky, vydávání dokumentů k novým nebo individuálně dovezeným vozidlům
• zpracování dokumentů pro prodaná vozidla, tj. technických průkazů, certifikátů pro mezinárodní dopravu atd.
• provoz potřebného speciálního software, používaného pro práci s homologačními daty pro přípravu a tisk dokumentů, pro předávání dat státním orgánům ČR; koordinace nutných úprav s ohledem na změny legislativy a dokumentů
• poradenství a pomoc pro prodejce v obchodních případech
• odborná komunikace s příslušnými odděleními mateřské firmy v Německu
• spolupráce s obchodními partnery a sesterskými společnostmi, pro které zajišťujeme homologační záležitosti : Croy s.r.o.(Unimog), Evobus Bohemia s.r.o. (autobusy)

Požadavky :

• zájem o obor schvalování vozidel a legislativu
• příjemné vystupování, komunikativnost, schopnost učit se a předávat zkušenosti
• vzdělání minimálně středoškolské, technického směru
• znalost práce s PC (MS Office)
• znalost němčiny nebo angličtiny na komunikativní úrovni slovem i písmem
• spolehlivost, schopnost samostatné odpovědné práce, odolnost vůči stresu
• mravní bezúhonnost, čistý trestní rejstřík
• praxe v oblasti schvalování vozidel a legislativy výhodou
• ŘP alespoň skupiny B; ŘP C/E výhodou

Informace o pozici

Místo pracoviště

Daimlerova 2296/2, 149 00  Praha-Chodov, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Benefity

Sleva na firemní výrobky/služby, příspěvek na penzijní/životní připojištění, dovolená 5 týdnů, závodní stravování, zvýhodněné půjčky zaměstnancům, zdravotní volno/sickday, 13. plat

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Němčina (středně pokročilá), angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Mercedes-Benz s.r.o.

Pozice je vhodná pro absolventy.

Kontakt

Gabriela Šmejc Vasilcová
Daimlerova 2296/2
149 45  Praha-Chodov
Česká republika
Telefon: 271 077 714